Yoga & Meditation


Yogaundervisningen er både for kvinder og mænd. Den er inspireret af Ashtanga yoga som er en meget styrkeopbyggende og fysisk krævende yogaform. Der er mulighed for at bruge hjælperedskaber og arbejde sig gradvist ind i stillingerne, på den måde kan du både være med som begynder og øvet. Vi afslutter hver time med afspænding og meditation.

Du skal medbringe tæppe og løstsiddende tøj.

Christianes mail: Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.

Træning hver anden søndag i lige uger kl 9.30 - 11.00 - 6 gange med opstart søndag d. 12. jan. (dog er træningen d. 12/1 en del af fitness tryday arrangementet i Hylke - træning er derfor kl. 10 - ca. 10.40

Pris: 200,- kr - MobilPay til 22651 (Hylke gymnastik)


Antal pladser i alt X

Antal pladser optaget 1