Velkommen på mor/far - barn

Vi skal hygge os sammen og lege lege, synge sange og tumle sammen. I bliver inspireret som forældre til hvordan man kan tumle med sit barn. Vi skal danse til musikken og træne vores motorik sammen med dem vi bedst kan lide. Der vil også blive trænet gymnastikøvelser, som koldbøtter og gribe/kaste lege. I vil opleve at der vil være mange af de samme sange og øvelser hver gang. Det er ikke fordi vi er uopfindsomme, men ganske enkelt fordi jeres barn i denne alder, ELSKER det genkendelige og er mest tryk ved det vante.

Børnenes alder ligger fra 1 - 3 år, afhængig af barnets motorik.

Holdet træner i gymnastiksalen på Hylke Skole & Multihus lørdag kl. 9.30 - 10.30.

Første træning er 5. oktober.

Pris kr. 300,-

Instruktør: Claus (og Elin)


Antal pladser i alt X

Antal pladser optaget 7