Velkommen på Springholdet

Træningen starter med tempofyldt opvarmning. Børnene udfordres i sværere springøvelser, trampolin, og rytmiske serier. Nogle af de sociale egenskaber der lægges vægt på her, er respekt for andre og det fælles sociale ansvar. Instruktørerne er professionelle springinstruktører som sørger for, at der er udfordringer til alle børn uanset niveau. Det er et populært hold, og der er mange deltagere. Derfor trænes der på Brøruphus Efterskole, hvor der er god plads og stort udvalg i redskaber. Træningen foregår mandag fra kl. 17.00-18.15.

Holdet har planlagt at tage på en spring-tur i løbet af vinteren - nærmere info følger.

Et hold for børn fra 0.kl. – 6.kl.

Første træning er mandag d. 30. sep.

Pris 350,-

Instruktører: Henrik Haack og Tina Sønderskov

Hjælpetræner: Beate og Asta - evt. elever fra Brøruphus


Antal pladser i alt X

Antal pladser optaget 13